Semináře

Jakub Limr

Název a obsah semináře bude brzy upřesněn.

Manželé Kunáškovi: Je svatba branou do růžové zahrady? aneb rok po svatbě.

Přemýšlíte o manželství? Máte svatbu za rohem? Bojíte se toho, co vás po svatbě čeká? Slyšíte kolem sebe jen samá negativní slova ohledně prvního roku manželství? Anebo se naopak nemůžete dočkat společného života? Přijďte si poslechnout příběh jednoho šťastně sezdaného páru a zeptat se na cokoliv, co vás ohledně prvních společných měsíců zajímá.

Sestry Gillíkovy: Bílý kůň, nebo kulhavá herka?

“A nejsi příliš náročná? Abys náhodou nepřebrala a nezůstala na ocet. Nebuď bláhová, princové na bílém koni neexistují.”
Zní ti to povědomě? Možná od křesťanů ve svém okolí slýcháš podobné věty a pomalu začínáš věřit, že na tom něco bude. Co když mají pravdu a ty jsi sama právě proto, že od kluků očekáváš příliš?
A nebo naopak žádné nároky nemáš a nikdy jsi o nich nepřemýšlela. Třeba o nich ani přemýšlet nechceš, protože se bojíš zbytečného zklamání. A nechceš přijít o další iluze.
Seminář o nárocích. O tom, z jakých očekávání bychom slevovat neměly, a kterých je naopak lepší se co nejdřív zbavit. Jak nastavit laťku tak, aby ji princ na bílém koni dokázal přeskočit, a přitom nebyla až příliš nízko.

Ondřej Medřický: Nejlepší vztah

Toužíte po nejdůležitějším, nejkrásnějším a nejlepším vztahu? Tak právě tento seminář já dělám právě pro vás. Možná vás překvapí, že toto povídání nebude pouze pro nezadané a hledající svou životní lásku, ale věřím, že úplně stejně přispěje do vínku lidem žijícím již v páru. Nemyslím si, že vám předložím nové a svět měnící myšlenky, ale rád bych poukázal na to Nejdůležitější, a to na Boha. Nečekejte rady, jak najít životního partnera, ani jak projít vztahem, nebo jak žít šťastně až na věky. Obávám se, že na vašeho budoucího, ani stávajícího partnera nebude moc času, rád bych se bavil o nás a o Bohu, o tom nejlepším vztahu, který každý z nás potřebujeme. Co je dobré pochopit, najít, získat, dostat, naučit se a mít, ještě než se střemhlav vrhnu do víru lásky s druhým pohlavím? Co potřebuji budovat, hledat, učit se a v čem stát věrně s mým životním partnerem? To jsou otázky, na které se pokusíme společně najít odpověď. Mít nejlepší vztah s Nejlepším nemůže být momentální stav, jako spíš pouť. Pokud toužíš po povzbuzení jít nebo nakopnutí budovat a vytrvat, neváhej.